Veste kaj je jež, zvezda, kumara in dežnik? Na morju se jim seveda reče morski ježek, morska zvezda, morska kumara in dežniček. In čisto vse najdemo v morju. Morskega prašička sicer nismo našli, v plavalne knjižice pa pridno nabiramo morske konjičke in delfinčke.

Šolo v naravi s tečajem plavanja bomo zaključili z zabavnim večerom, jutri še zaplavamo v slovo našim morskim dogodivščinam ter se polni vtisov vrnemo domov.

Danes, ko so skoraj vsi še spali,
smo se mi že v Koper z ladjico peljali.
Na odličen sladoled,
privoščili smo si kepic pet 😉.

Po kosilu v hotelu,
poiskali smo zaklad,
ki ga skril je gozdni škrat.

Zdaj na plaži čofotamo,
lepo vreme res imamo.
Ko nocoj se zvečeri,
na športne igre gremo vsi!

Tu se imamo res lepo,
še dva dni nas domov ne bo.

Tretješolci se javljamo iz šole v naravi na Debelem rtiču. Sporočamo vam, da smo vsi zdravi in celi ter  smo mirno prespali prvo noč. Vse skupine smo že včeraj »preverile« vodo v notranjem in zunanjem bazenu, danes pa nadaljujemo z usvajanjem plavalnega znanja. Sprehodili smo se po okolici Debelega rtiča, danes pa bomo postali raziskovalci morske obale ter naplavin.