Šola bo kuhinjo prevzela šele s 1. oktobrom, zato bo v mesecu septembru prehrana organizirana tako, kot je bila v mesecu juniju (malice bodo prilagojene možnostim priprave, predpakirana kosila bo dostavljal zunanji dobavitelj). Zagotavljali bomo vse obroke vsem učencem. Od meseca oktobra 2024 do konca maja 2025 bo prehrana organizirana kot običajno, predvidoma pa bomo morali meseca maja 2025  zaradi zaključnih gradbenih del kuhinjo in jedilnico ponovno preseliti v športno dvorano.

Pred začetkom šolskega leta bi želeli opozoriti še na prinašanje hrane in drugih živilskih izdelkov v šolo. Na šoli imamo učence s hudimi alergijami, zato v šolo ne bo dovoljeno prinašati lastne hrane, ker bi lahko prišlo do življenjsko ogrožajočih reakcij. V primeru izjemnih zdravstvenih težav, bo šola primer reševala individualno. Ne glede na zahtevno situacijo, ki jo bomo v šolski kuhinji imeli tudi v letošnjem šolskem letu, se bomo potrudili za otroke pripravljati kakovostno in uravnoteženo prehrano po prenovljenih smernicah za prehranjevanje v šolah.

Vsi se veselimo prihodnjega šolskega leta 2025/26, ko bomo v šoli dobili novo kuhinjo in jedilnico.