Na naši šoli smo tudi letos obeležili mednarodni dan miru. Z učenci v skupinah podaljšanega bivanja smo pripravili razstavo, barvali ptice miru, brali zgodbice ter izdelovali verigo povezanosti. Skupaj smo se pogovarjali o miru – na svetu, v skupnostih, v družini, predvsem pa v nas samih.

Učenci so imeli veliko zanimivih idej, kako bi za mir lahko prispevali sami. »Da bi bili pridni, prijazni, veseli, da se ne bi jezili in kričali, da bi počeli stvari, ki nas veselijo …« so bili pogosti odgovori. Kian iz 1. c razreda je predlagal še nekaj izvirnega: »Da ne bi začeli …« Ostali so ga hipoma dopolnjevali: »Razburjati se, nagajati, grdo govoriti, posmehovati se, izločati …« Odlično povedano! Res je, če ne začnemo, če negativnosti v različnih oblikah sploh ne sprožamo, se valovi slabega ne širijo v našo okolico, saj jih preprosto ni. Z mirom v sebi preprečimo tisto slabo, ki bi prizadelo druge in se slednjič vrnilo k nam. Bravo, otroci. Skupaj se bomo trudili graditi verigo dobrega, slabo pa poskušali razumeti in preseči. Prizadevali si bomo postati in ostati dobri ljudje. To je zaobljuba v našem razredu. Pridružite se nam, da bomo z zvestobo temeljnim človeškim vrednotam skupaj krepili mir.