Interesna dejavnost Ustvarjalni prstki poteka za učence 2. razredov vsako sredo 6. šolsko uro, za učence 3. razredov pa vsak petek 6. šolsko uro.

Glede na letni čas in aktualno tematiko učenci ustvarjajo večinoma iz naravnih materialov, odpadne embalaže, volne, blaga, kartona, stiropora… Izpod spretnih otroških prstkov nastajajo izdelki, uporabni za okras, igro, darilo.

Pri dejavnostih učenci spoznavajo različne materiale in pripomočke, s katerimi lahko ustvarjajo, razvijajo ročne in motorične spretnosti, grobo in fino motoriko, likovno izrazne zmožnosti, ustvarjalnost, kreativnost in domišljijo, potrpežljivost in vztrajnost. Ob rokovanju z različnimi materiali in orodji učenci uživajo, se sprostijo in zabavajo. Po končani uri, ki vedno prehitro mine, ponosno pokažejo svoje izdelke in se veselijo vnovičnega druženja, ko bodo prstki ponovno izdelali kaj zanimivega.

Foto utrinki iz naših srečanj: izdelovali smo ježke iz storžev, pajka na mreži, jelenčka Rudolfa in stekleno lanterno.