Tudi učenci prvih razredov so sodelovali v projektu Pasavček. Skozi celo šolsko leto so se veliko naučili o varnosti v prometu. S pomočjo lika Pasavčka so spoznali pomen pripenjanja z varnostnim pasom. Spoznali so, da so tudi oni pomembni in odgovorni kot potniki v avtomobilu, ne le njihovi starši. Barvali so pobarvanke o prometu, si odtisnili tatuje Pasavčka, naučili so se pesmico o Pasavčku, narisali sebe, pripete z varnostnim pasom… V avtu učiteljice so preizkusili dva avto sedeža in se merili, kateri ustreza posameznemu otroku. V akciji »kartonček« so starši s podpisom potrdili, da so bili vsi potniki v avtu pripeti. Za nagrado so učenci dobili žig Pasavčka in kazalko z likom Pasavčka. Ogledali so si tudi lutkovno predstavo Pasavček. S Pasavčkom so utrdili in ponovili pridobljeno znanje. V predstavi jim je bil najbolj všeč  ponazoritev pomena varnostne čelade na kolesu. Lutkarica je surovo jajce položila v čeladico iz stiropora in jo vrgla na tla. Jajce je ostalo celo in tako so se lahko prepričali, zakaj je čelada na naši glavi tako pomembna.

Bistvo projekta je, da otrokom in staršem pride v zavest, kako pomembno je, da smo v avtomobilu vsi pripeti, da se starši zavedajo, da so odgovorni za varnost svojega otroka, ki mora biti pripet in pravilno nameščen v varnostnem sedežu.

Otroci pa so si zelo dobro zapomnili slogan RED JE VEDNO PAS PRIPET!