Posredujemo vam sporočilo Zveze prijateljev mladine Slovenije.

“Čeprav je COVID-19 vsak dan glavna novica, smo na ZPMS zaznali, da so informacije o pandemiji namenjene predvsem odraslim, pri čemer otroci ostajajo izpuščeni. Odvisni so od podatkov, ki jim jih posredujejo bodisi starši bodisi učitelji ali pa jih sami najdejo na spletu. Zato smo pripravili otrokom prijazno gradivo, ki orisuje širšo sliko delovanja človeškega telesa v boju proti virusom ter hkrati podaja ključne informacije o trenutnem koronavirusu.

Posredujemo vam spletno različico zloženke, ki je namenjena učencem druge in tretje triade, ter letaka, ki je namenjen učencem prve triade.

Želimo, da bi informacije čim prej dosegle čim več otrok. Prazniki bodo kljub delni sprostitvi omejitvenih ukrepov za marsikoga osamljeni, zato jim bo dodatna informacija o tem, zakaj je tako, zagotovo v pomoč.