V okviru projekta Erazmus+ (job shadowing) sta v mesecu oktobru v Bolgarijo odpotovali dve učiteljici naše šole: Anja Repnik in Urška Mihajloska.

Obiskali sta mesto Trojan in v srednji šoli Vasil Levski (ki vključuje tudi osnovnošolske razrede) preživeli zanimiv delovni teden.

Njuna gostiteljica je bila učiteljica 2. b razreda, Valentina Marinova. Prisotni sta bili na urah bolgarščine, tehnike in gospodinjstva, angleščine, glasbe, računalništva v drugih oddelkih, preostali čas sta preživeli z 2. b razredom, kjer sta se v pouk aktivno vključevali. Prebirali so bolgarske in slovenske ljudske pravljice in se drug od drugega učili plesati različne ljudske plese. Nekaj učnih ur so izvedli tudi izven učilnice: obiskali so mestno knjižnico in muzej.

Mesto je znano po lončarstvu, zato sta popoldne preživeli v eni od lončarskih delavnic in se preizkusili v oblikovanju gline.