V ponedeljek, 22. 1. 2024, je OŠ Komenda organizirala področni finalni turnir za starejše dečke v odbojki.

V finale se je uvrstilo šest najboljših šol (Domžale, Kamnik, Medvode): OŠ Trzin, OŠ Preska, OŠ Komenda, OŠ Vodice, OŠ Stranje in OŠ Mengeš. Šole so bile razdeljene v dve skupini. Naša šola je igrala v skupini z OŠ Vodice in OŠ Stranje. V nadaljevanje se uvrstita prvi dve uvrščeni šoli iz skupine. Žal smo po zelo obetavni igri izgubili obe tekmi. Nikakor nismo zmogli odigrati dveh kvalitetnih setov. Ni nam steklo pri servisu, sprejemu in zaključku napada. V skupini smo osvojili tretje mesto, ter tako zaključili s tekmovanjem.

V tekmi za tretje mesto sta se pomerili OŠ Stranje in OŠ Preska. Zmagala je OŠ Stranje.

Tekma za prvo mesto je odločala o zmagovalcu med OŠ Komenda in OŠ Vodice. Favorit je bila OŠ Komenda. Zmagala je OŠ Vodice. Obe šoli sta se uvrstili v četrtfinale državnega prvenstva v odbojki.

Odgovornost za oba poraza in vse napake prevzamem jaz. Vsi igralci so dali vse od sebe, enostavno nam ni uspelo odigrati kot ekipa.

Fantje devetih razredov se bodo lahko še izkazali na prijateljski tekmi proti učiteljem.

Aleš Koštomaj, vodja ekipe