Tržnica tropskega sadja ob svetovnem dnevu hrane

V mesecu oktobru smo obeležili Svetovni dan hrane, ki je vsako leto 16. oktobra.

Z učenci smo se pogovarjali:

• o pomembnosti prehrane in prehranjevanja,
  • o kulturi prehranjevanja,
  • o odgovornem in spoštljivem odnosu do hrane,
  • opozorili smo tudi na zavrženo hrano
  • ter o tem, da smo lahko hvaležni, da nismo lačni, saj je na svetu veliko kronično podhranjenih ljudi.

V Sloveniji problema kronične lakote ni, se pa strokovnjaki intenzivno ukvarjajo s tem, kako odpraviti posledice neustreznega prehranjevanja.

Šola ima pri tem pomembno vzgojno in izobraževalno vlogo pri razvijanju zavesti o zdravi prehrani in zdravih prehranjevalnih navadah do sebe in svojega zdravja.

Na OŠ Mengeš smo v ta namen, v okviru Zdrave šole, za učence tretjih in šestih razredov pripravili tržnico tropskega sadja, kjer so učenci lahko spoznali in okušali tropsko sadje (pasjonko, pomelo, ananas, granatno jabolko, kokos, zlati kivi …).

Učenci so z navdušenjem prisluhnili predstavitvi in večina od njih je prvič poskusila katerega od tropskih sadežev.

Nina Urh, članica tima Zdrave šole