V soboto, 7. 1. 2017 so se Zeleni polžki (ekipa devetih učencev 7. razreda) udeležili zanimivega robotskega tekmovanja FLL (First Lego League). Udeležba na tekmovanju jih je obogatila z znanjem in izkušnjami na več področjih.

Zeleni polžki

Iz naše šole se je tekmovanja udeležila ekipa devetih sedmošolcev: Aljaž, Anej, David, Kevin, Luka, Oskar, Ožbej,Tai in Žan. Za ime ekipe so si izbrali Zeleni polžki, verjetno tudi zato, ker je letošnja tema tekmovanja Živalski zavezniki. Njihov mentor je Milan Burkeljca. Z ekipo je pri programiranju sodeloval tudi Bojan Pesek.

Tekmovanje je potekalo na OŠ Trbovlje. Ekipe so ocenjene na štirih področjih: na tekmi robotov, tehničnem intervjuvu, projektu in vrednotah. Zeleni polžki so bili na tekmovanju prvič. Na vseh področjih so pokazali veliko znanja in že razmišljajo o udeležbi na tekmovanju tudi naslesdnje leto, ko bodo že bogatejši za mnoge izkušnje, ki so jih pridobili.

Več o letošnjem izzivu: ŽIVALSKI ZAVEZNIKI

FLL trikotnik

Zeleni polžki, vrednote

Zeleni polžki 2Vir: fll.si

zeleni polžki 3Vir: fll.si

Fotografije: Milan Burkeljca

Več fotografij si lahko ogledate TUKAJ.

Celotno tekmovanje temelji na vrednotah FLL-ja, ki so:

Smo prava ekipa.
Delamo zato, da najdemo rešitve. Vodijo in usmerjajo nas vodje ekip in mentorji.
Zavedamo se, da naši vodje ekip in mentorji nimajo vseh odgovorov na naša vprašanja; odkrivamo in učimo se skupaj.
Častimo duh prijateljskega tekmovanja.
Kar odkrijemo, je pomembnejše od zmage.
Naše izkušnje delimo z drugimi.
Prijazno strokovnost (Gracious Professionalism™) in Koopertivnost (Coopertition™) izražamo v vsem, kar počnemo.
Zabavamo se!

V Sloveniji je bilo tekmovanje razdeljeno na 3 območna predtekmovanja, skupaj se je tekmovanja udeležilo 55 ekip iz Slovenije.

Tekmovanje FLL (First Lego League) je zanimivo mednarodno tekmovanje, ki vključuje znanja s podorčja robotoke, programiranja, konstuiranja, tehnike in tehnologije, naravoslovja, fizike in matematike. Osrednji, otrokom najbolj zanimivi del, je tekma robotov, za katero je osnovno orodje Lego Mindstorms.

Letos na svetu tekmuje več kot 250.000 otrok v starosti od 9 do 16 let. Več letošnjih podatkov:

Podatki o FLL 2016-17

Napoved teme za naslednje leto:

Več o tekmovanju First Lego League lahko spoznate na:

www.fll.si

www.firstlegoleague.org