Ob tednu otroka (7. – 13. oktober 2024) smo se z učenci 1. c razreda v podaljšanem bivanju pogovarjali o življenjskih prelomnicah otrok.

Prvošolke in prvošolci že zelo zrelo razmišljajo o vlogi otroka v svetu. Zavedajo se, da imajo pravico do otroškega sveta in vsega, kar ta prinaša. Sprejemajo pa tudi dejstvo, da z vsakim novim življenjskim korakom odraščajo in s tem sprejemajo vse več odgovornosti za lastna dejanja. Veliko napak in napačnih odločitev prinaša tudi veliko možnosti učenja in izboljšav, predvsem sebe in svojega značaja. Nenazadnje je pot odraščanja neskončna pot k Človeku v nas. To, kar bomo zgradili v sebi, bo nenehni gradnik naše sreče. Zato smo naš skupni likovni izdelek poimenovali »Z vsakim korakom bližje sebi«.