Od 10. 5. do 16. 6. 2024 bodo potekali tedni vseživljenjskega učenja. V sklopu projekta se bomo prvošolci družili z varovanci Doma počitka Mengeš in otroki iz vrtca, telovadili z upokojenci, v šolo povabili babice in dedke, okušali in pripravljali hrano iz odpadne hrane ter pozdravili poletne počitnice z vodnimi igrami.

Telovadba z upokojenci

Obiskali smo knjižnico, kjer nas je prijazno sprejela knjižničarka Barbara in nam prebrala zgodbo o prijateljstvu, zgodbo o goski Lučki.

Telovadba z upokojenci

TVU – Obisk doma počitka Mengeš, obisk babic in dedkov, priprava zavržene hrane

V četrtek, 30. 5. 2024, so se učenci 1. b z učiteljico Jasno in Kristino odpravili na obisk v Dom počitka Mengeš. Varovance doma so razveseljevali s prepevanjem ljudskih pesmi in igranjem na glasbila.

V petek, 30. 5. 2024, smo učenci in učiteljice v šolo povabili babice in dedke. Za njih smo pripravili nastop, kjer smo prepevali pesmi, igrali na glasbila,  dramatizirali zgodbo in deklamirali pesmi. Babicam in dedkom so učenci pokazali šolske zvezke in izdelke. Na koncu pa smo prisluhnili prigodam, ki so jih babice in dedki doživeli v svojih šolskih dneh.

Več o dogodkih v tednih vseživljenjskega učenja si lahko preberete na https://tvu.acs.si/ .

Učiteljice prvih razredov