Minilo je že kar nekaj novembrov in decembrov, odkar smo se na naši šoli lotili posebne obeležitve svetovnega dneva človekovih pravic. Pedagoginja Janja Gonza me je pred približno štirimi leti nagovorila k maratonu pisanja apelov in podpisovanju peticij. Čeprav sva bili takrat prepričani, da jih bova brez težav dobili veliko, temu ni bilo tako. Je pa res, da je vsako leto lažje.

V 7. razredu pri predmetu državljanska vzgoja in etika tudi letos sodelujemo v tej akciji. To je naše tretje leto in vsako leto jih uspemo napisati več ter vsebinsko bogatejše apele. Običajno sodeluje tudi nekaj osmošolcev in devetošolcev, in sicer z angleškimi apeli. Vedno znova nestrpno čakamo na rezultate oz. njihov vpliv. Včasih se stvari  hitro razpletejo v prid ljudi, za katere smo pisali, včasih pa se ne zgodi nič.

Letošnji cilj je zbrati 300 apelov. Imamo še nekaj časa, saj jih zbiramo do četrtka, 19. 12. 2019. Držite pesti in vsekakor sodelujte tudi vi!

Več o maratonu pisanja apelov na spletni strani Amnesty International Slovenija.

Tatjana Knežević, učiteljica TJA in DKE