Učiteljice, učitelj in učenci 2. in 3. razreda naše šole so se na ekološkem natečaju Grinijevo časnikovanje izkazali najbolj izmed vseh sodelujočih šol in tako osvojili Grinijev pokal. Žirija je morala izbirati med več kot 300 naslovnicami in več kot 80 prispevki. Z naše šole so po besedah organizatorja (Prodnik, Domžale) prejeli največ prispevkov z »močno« vsebino.

Učenci so lahko ustvarili naslovnico ali pa pripravili prispevek za časopis. Predlagane so bile naslednje ekološke vsebine:

Kako dobijo odrabljene stvari novo življenje?

Kako skrbimo za ločevanje odpadkov?

Kako lahko zmanjšamo količino odpadkov?

Zakaj je voda tako pomembna?

Kot rezultat letošnjega natečaja bo v drugi polovici aprila izšel časopis, v katerem bodo zbrani najboljši izdelki otrok sodelujočih šol. V časopisu bodo zapisali nekaj besed o naši šoli in namenili poseben prostor 2. b oddelku, ki se je po mnenju žirije še posebej angažiral in oblikoval tudi zmagovalno naslovnico.