Med obogatitvenimi dejavnostmi, ki jih je šola ponudila učencem, je bilo tudi kolesarjenje, ki se bo odvijalo tekom jeseni in pozni spomladi. Prvo srečanje kolesarjev 6. in 7. razreda je bilo obarvano s kolesarskimi spretnostmi, ki so jih učenci urili na poligonu in XC progi na Selu pri Vodicah. Trenerja KD Strahci so učencem pripravili različne vaje s katerimi se urijo gorski kolesarji in z njimi razvijajo veščine, ki so potrebne za dobro obvladovanje kolesa.

Po uvodnih navodilih in varnostnih načelih so se učenci podali na spretnostni poligon, pri katerem so urili ravnotežje, koordinacijo in hitrost. Že v začetku je lesena lestev odgovorila, kdo je spreten na razgibanem delu. Tisti z dobrim ravnotežjem na kolesu niso imeli težav na lesenih poličkah, še manj pa pri vožnji v slalomu. Zelo dobro so bili učenci poučeni, kaj pomeni osnovni položaj na kolesu in v kakšnem položaju se nikakor ne sme voziti v ovinkih.

Vse dobro opravljene vaje poligona in hitrega zaustavljanja so bile vstopnica za vožnjo na XC progi, na kateri trenirajo mlajši gorski kolesarji. Po nekaj krogih smo hitro ugotovili, da je zadeva zelo preprosta, če poslušaš in upoštevaš navodila trenerjev. Brez težav se lahko podaš tudi na zahtevnejše kolesarjenje.
Med učenci 8. in 9.r je bilo prijav premalo, zato te dejavnosti za njih nismo izpeljali.

Joži Nastran Brank