Ljubljanske ulice so pretekli vikend preplavili številni tekači in tekačice. Na sobotnih tekih (19. 10. 2024) so se pomerili osnovnošolci in srednješolci, medtem ko so se v nedeljo vile množice odraslih.

Tudi učenci naše šole so bili med njimi. Kar 43 učencev in učenk je okusilo množični tek. Na promocijskih tekih učencev od 1. r do 5. r je teklo 25 naših učencev. Že na zbornem mestu je bilo med njimi obilo pozitivne energije in dobre volje. Dežne kaplje niso ustavile nikogar. Vsi nasmejani so pritekli v cilj. Nekateri so bili rogljička, ki so ga prejeli od sponzorjev, celo bolj veseli, kot medalje.

Za najmlajšimi so se v dir podali starejši učenci in učenke, ki so se že pomerili s časom. Najboljši so prejeli naziv državnih prvakov v uličnem teku. 17 tekačev je zastopalo tudi našo šolo. Vsi so uspešno, a s prijetno rdečico na obrazu, pritekli v cilj. Nekateri so se popolnoma izgubili v množici, a nekaj naših deklet se je iz množice prebilo naprej  in v cilj priteklo v ospredju. Najuspešnejša med njimi je bila učenka Kim Zadravec, ki je med učenkami 9. r zasedla 11. mesto.

Čeprav marsikateri učenec meni, da je tek dolgočasen, pa množice na ljubljanskih ulicah govorijo drugače. Tek je še vedno najcenejši šport, s katerim krepimo celoten telesni ustroj. Tečemo lahko kadarkoli in kjerkoli, najlepše pa je teči v družbi.

Čestitke vsem tekačem in staršem, ki so vas pripeljali!