V soboto, 18. maja 2024 so petošolci končno dočakali priljubljeno obogatitveno dejavnost. Odpravili so se na raziskovanje Cerkniškega jezera in Križne jame.

In to ne kar tako. V šoli jih je na ekskurzijo temeljito pripravil učitelj Milan Burkeljca, ki je učence na ekskurziji tudi vodil in bil z njihovmi zanimanjem in znanjem zelo zadovoljen.

Učenci so Cerkniško jezero spoznavali v Jezerskem hramu, kjer so spoznali njegovo delovanje (predstavitev na maketi) in multiviziji, še posebej pa jim je bilo zanimivo in zabavno raziskovanje s kolesi in kanuji. Res lepa izkušnja.

Obiskali so tudi zanimivo kraško jamo, Križno jamo, ki je še posebej znana po številnih pozemnih jezerih. No, učenci so spoznali in se s čolnom popeljali samo po prvem, in že to je bila res lepa pustolovščina.

Na koncu dneva so bili sicer prijetno utrujeni, vendar enotni, da bi si takšnih ekskurzij želeli še več.

Obogatitveno dejavnost smo lahko izvedli, ker izvedbo sofinancira šolski sklad.