Humanitarna akcija zbiranja pomoči v hrani in higienskih pripomočkih za ukrajinske begunce, ki jo je organizirala šola v sodelovanju z Rdečim križem, je naletela na izjemen odziv.

Mengšani ste doniral več kot 1600 kilogramov različnih živilskih izdelkov in več kot 385 kilogramov higienskih pripomočkov, ki smo jih zložili v več kot 90 velikih kartonastih škatel. Pri akciji zbiranja so pomagali tudi naši učenci in učenke, ki so prejeto pomoč prevzeli in razvrstili.

Zbrano pomoč so v petek, 1. 4. 2022, prevzeli predstavniki Rdečega križa, ki niso mogli verjeti, da smo toliko pomoči zbrali v samo dveh dnevih in so se morali kar šestkrat vrniti, da so lahko vse odpeljali.

V imenu vseh pomoči potrebnih se vsem iz srca iskreno zahvaljujemo. S tako plemenitim dejanjem ste starši najboljši zgled svojim otrokom in resnično ogledalo naše družbe, ki zna vedno znova dokazati svojo srčnost in sočutje do sočloveka.