Učenci  6. a in 6. č preživljajo teden v ŠVN v CŠOD Škorpijon. Pokukajte v prispevek, vsak dan kaj novega…

Predzadnji dan naše šole v naravi smo kljub slabi vremenski napovedi preživeli zunaj. Preizkusili smo svoje sposobnosti orientacije, raziskovali bližnji potok, se spoznali z osnovami vremenoslovja in na prostem zakurili ogenj brez uporabe vžigalic ali vžigalnika.
Pred nami pa je še zadnji dan in sprehod po avstrijsko-slovenski meji. Nato za nekaj časa domu Škorpijon pomahamo v slovo in se odpeljemo počitnicam naproti!!!

Tretje dopoldne se je z jahanjem in lokostrelstvom spoprijela še druga skupina učencev. Popoldne smo izkoristili material, ki smo ga našli v gozdu, postavili poligon in se dodobra razmigali. Ponovili smo tudi osnove prve pomoči, večer pa sklenili s peko kostanja, z igranjem družabnih iger in branjem Grajskega strahu.

—————————————————————–

Drugi dan naše šole v naravi so na svoj račun prišli ljubitelji jahanja. Prva skupina učencev se je spoznala z islandskimi konji in se preizkusila v vodeni in samostojni ježi. Druga skupina pa se je povzpela nad Žavcarjev vrh in se nastavljala sončnim žarkom. V popoldanskem času so učenci odkrivali skrivnosti gozdnih tal in postavljali bivake.

—————————————————————-

Prvi dan v šoli v naravi je zaznamoval čudovit sončen dan. Izkoristili smo ga za gibanje na svežem zraku, utrdili medsebojne vezi s povezovalnimi igrami, z mikroskopi pogledali prostemu očesu težko vidne podrobnosti in zvečer opazovali nočno nebo. Preživeli smo lep dan.