V četrtek, 23.5.2024, je za posameznike na stadionu v Mekinjah potekalo področno prvenstvo v atletiki. Naša šola je v vsaki tekaški in tehnični disciplini sodelovala z enim učencem ali učenko. Tekmovanje je bilo za nas izjemno uspešno, saj smo domov odnesli kar 10 odličij iz različnih disciplin, med katerimi je bila najbolj razburljiva fantovska štafeta. Prav vsi učenci so častno zastopali našo šolo. Čeprav so se mnogi uvrstili tik pod stopničke, pa so si s svojim odnosom in korektnim nastopom zaslužili vse pohvale.

Dobitniki medalj so sledeči:

Mali atletski pokal: Maša Sivec 7.a – 2. m na 60 m, Brina Nakrst 6.a – 1. m na 300 m, Žiga Minodraž 7.b – 1. m na 300 m, Blaž Skok 7. c – 1. m v skoku v daljino, Jaka Udovč 7. a – 1. m v metu vortexa

Veliki atletski pokal: Zala Zrim 8. r -3. m na 1000 m, Luka Maksimović 9.č – 1. m na 1000 m, Adam Gerbec 9.c – 3. m v skoku v višino, Tim Bregar 8. c  – 3. m v metu vortexa, štafeta 4 x 100 m – 3. m (Adam Gerbec, Vid Pavlič, Darin Kiš, Maks Peštaj Zevnik)

Čestitke vsem tekmovalcem, sedaj pa stiskajmo pesti, da se nam uspe uvrstiti tudi na DP.