Vsako leto 20. maja je svetovni dan čebel, za katerega smo prav Slovenci zaslužni, da se praznuje in ljudi ozavešča o pomenu in pomembnosti življenja čebel.

Več o vsem si lahko preberete na tej povezavi:

Tudi na naši šoli smo obeležili ta dan in praznovali skupaj s čebelicami. Na ta dan smo učenci in učitelji  prvih razredov podaljšanega bivanja ob spremljavi harmonike zapeli pesem Čebelar.  S skupnimi močmi še drugih in  Izdelali smo večji čebelnjak, zanj pa ustvarili panjske končnice, ki so pomemben del kulturne dediščine. Vsak, ki ima željo in ustvarjalno žilico, lahko s svojo panjsko končnico (ki jo nariše) prispeva k dekoraciji šole. Veliko pa smo se pogovarjali o življenju čebel, njihovih pridelkih in pomenu njih na našem planetu. Poudarili smo oprašitev in našo avtohtono čebelo Kranjsko sivko. Vsak izmed nas pa lahko premisli, kako bi lahko prispeval k ohranjanju okolja za čebele in za vse nas.

Pozdravljam vas s čebelarskim pozdravom: NAJ MEDI!

Zapisala: Tjaša Kovač