V razred sta stopili dve deklici, punci, iz 8. razreda. Vendar nista bili sami. S seboj sta imeli vsaka svoj instrument. Predstavili sta prečno flavto in kitaro, nato pa je vsaka tudi nekaj zaigrala. Učenci so dogajanje z zanimanjem spremljali, najbolj pa so bili veseli, ko so se skupaj naučili pesem Adija Smolarja Jaz ne grem u šolo. Čeprav smo imeli v načrtu le eno šolsko uro, ju učenci niso in niso spustili iz rok. Zato so ob igranju kitare in flavte zapeti še nekaj »šolskih pesmi«. Čisto vsak pa je poskusil zaigrati na kitaro in iz prečne flavte izvabiti kakšen zvok (nekaterim je celo uspelo 😊 ).

Eva in Lea sta učence tako navdušili, da je glasbena umetnost v trenutku postala najljubši šolski predmet v 2. a. Seveda pa sta obljubili, da bosta še prišli.