V ponedeljek in torek, 19. in 20. 9., smo se z osmošolci odpravili na Dolenjsko, in sicer v rodno vas očeta slovenskega knjižnega jezika Primoža Trubarja.

Rašica nas je pričakala v soncu in postregla z zanimivo Trubarjevo življenjsko zgodbo.

Pot nas je nato vodila do vasi Krka in vhoda v Krško jamo. Ponedeljkovi obiskovalci smo zaradi močnega deževja zadnjih nekaj dni ostali le na pragu jame, voda je namreč drla izpod vseh skal, zato njen ogled za nas ni bil mogoč. Torkovi obiskovalci so imeli več sreče. Poleg zanimivosti so izvedeli še nekaj pomembnega – iz kraških jam nikoli ne odnašamo kamenja ali kapnikov!

Obiskali smo tudi Muljavo, rojstno hišo pisatelja Josipa Jurčiča. Bil je velik besedni mojster. Še vedno nam ne gre iz glave, da je kot otrok hodil do šole vsak dan 12 km peš. Izobrazba je bila zanj vrednota, za katero se velja truditi. Naj nam bo svetel zgled!

Urša Oražem, učiteljica slovenščine