Pomlad smo v 1. č pozdravili veselo. Prepevali, plesali in smejali smo se tudi na treh šolskih prireditvah: Prvošolčkov dan, Kdor vesele pesmi poje, Šola tako in drugače. Najbolj smo prepevali v času Zelenega Jurija, ko smo se združili v vseslovenskem petju vsi učenci in učitelji 1. razreda.

Ulovili smo trenutke brez dežja in v parku Oranžerije do kosila prepevali slovenske narodne pesmi. Pridružilo so nam je nekaj skupin učencev ostale razredne stopnje in nekaj učiteljev šole. Z nami so prepevali povabljeni roditelji, dedki in babice naših otrok, nekaj Mengšanov in tudi nekdanjih učiteljev.

Vsak je prepeval, kar je znal in se veselil skupaj z nami. Kljub pretečim kapljicam z neba in posledično nekoliko okrnjenemu dogodku, smo se združili v prelepi slovenski pesmi, ki nam je ogrela in razširila naša srca in nasmeh.

V ta namen sem zbrala veliko ljudskih pesmi namenjenih petju z otroki, ki so še vedno na voljo na spletni strani. Zbirka pesmi besedilno in pravopisno še ni urejena.

V prihodnjem letu dogodek ponovimo obogateno. Kdor želi sodelovati, naj me poišče na šoli.

Hvala vsem, ki so sodelovali in se nam pridružili.

Kristina Šegel