V mesecu maju smo z učenci 1. razredov izvedli tržnico jagodičevja. Učenci so imeli najprej predstavitev, v nadaljevanju je o tem stekel pogovor z učenci in na koncu je sledila degustacija. Nekateri učenci so nekatero sadje prvič okušali in bili nad okusi navdušeni.

Od pomladi do pozne jeseni naš jedilnik obogatimo z drobnimi, aromatičnimi sadeži, kot so jagode, maline, borovnice, ribez in robide. Najdemo jih v naravnem okolju, veliko pa jih tudi gojimo na naših vrtovih. Večina jagodičevja vsebuje veliko mineralov, vitaminov in antioksidantov, ki so pomembni za naše zdravje. Šola ima pri tem pomembno izobraževalno vlogo, da učence vzpodbuja k zdravemu načinu prehranjevanja.

Nina Urh, članica tima Zdrave šole OŠ Mengeš