V četrtek, 6. oktobra, smo z Otroškim živ žavom, eno izmed naših osrednjih in najtežje pričakovanih prireditev, obeležili Teden otroka. Dogajanje je bilo prav prijetno bučno in pestro, vreme nas je razvajalo, bilo je toplo in sončno. Rajali smo, ustvarjali, plesali, se družili, občasno tudi gnetli. Sladkali smo se s sočnimi jabolki in slastnimi palačinkami, ki so jih za nas pripravile pekovke Turističnega društva Mengeš in šolske kuhinje, izdelovali prikupne pikapolonice za srečo, čudovit nakit (za jesenski hit) in sončnice iz koruze, ličja in bližnjega jesenskega listja. Obenem smo si burili domišljijo z vznemirljivimi kemijskimi poskusi, si na glave poveznili posebej za nas izdelane šegave klobuke šolske klobučarne in se preizkusili v premagovanju košarkarskih ovir, ki so jih za nas postavili trenerji Košarkarskega kluba Helios Suns Domžale. Nadalje smo se lahko seznanili z dejavnostmi in urnimi psički Kinološkega društva Duplica, aktivnostmi Sankukai karateja in pridelki Čebelarskega društva Mengeš, nenazadnje pa tudi z izjemnimi spretnostmi mažoretk S.T.I.C.K. Anite Omerzu, plesalk Plesne šole Miki in Mladinskega centra AIA ter gimnastičark Ritmične gimnastike Tjaše Šeme. Zelo veseli smo bili prav tako sodelovanja in pomoči mengeških gasilcev in domžalskih policistov.

Otroški živ žav je bil znova izraz vsega tistega otroškega, kar velja gojiti še v odraslosti – družabnosti, igrivosti, radoživosti, ustvarjalnosti, vedoželjnosti. In če se za konec navežemo na osrednjo temo in skladbo letošnjega Tedna otroka: skup’ smo se imel’ dobr’!

Kaj je prireditev Otroški živ žav?