V ponedeljek, 18. 1. 2016 smo devetošolci razredno uro preživeli v avli. Obiskali so nas dijaki Srednje šole Domžale. Prišli so Tina, Patricija, Ana, Bernard in Tomaž, vsi dijaki zaključnih letnikov, a iz različnih izobraževalnih programov: gimnazija, računalniški tehnik, strojni tehnik z že pridobljeno izobrazbo avtoserviserja in ekonomska tehnica z že pridobljeno izobrazbo trgovke.

Pedagoginja jim je zastavljala številna vprašanja o življenju in delu v srednji šoli z namenom, da devetošolci dobimo čimbolj realen pogled in občutek, kaj vse se spremeni, ko postaneš dijak.

Eno glavnih sporočil je bilo, da je potrebno srednjo šolo kljub prijetnim doživetjem vzeti resno, da se je potrebno učiti in to samoiniciativno ter si dobro organizirati šolski in prosti čas.