Tretješolci smo obiskali Slamnikarski muzej in Menačenkovo domačijo. Spoznavali smo preteklost našega kraja. Ste vedeli, da je slamnikarska tovarna delovala tudi v Mengšu v hiši današnje Melodije? Ali da so v najboljših časih izdelali in prodali po vsem svetu več milijonov naših slamnikov? No, zdaj veste.

Učencem 3. d je v spominu ostalo še kaj drugega. Takole so po obisku muzeja strnili svoje vtise:

Zanimivo je bilo videti pohištvo in staro opremo. Teo

Hiša je stara 124 let. Tay

Prvič sem videl mizo, ki se lahko spremeni v posteljo ali shrambo. Domen

Všeč mi je bila likovna delavnica. Spoznali smo, kako so na našem območju na kamen izdolbli sliko in jih nato tiskali na papir. To so postavili v »bohkov« kot.  Liam, Domen, Jaka K., Teo, Lina

Podrobneje sem spoznal, kako je deloval WC na štrbunk.  Valter

Zapomnila sem si, da je bil Janez Avčin zelo pogumen, da je šel služit denar v Ameriko. Elena

Všeč mi je bila črna in bela kuhinja. Bela je novejša, gospodinja jo je uporabljala za sušenje zelišč in pripravo čajev, krem, tinktur … Gospa je bila tudi zeliščarica. Vita V.

Videla sem lutke in druge preproste igrače v otroškem vozičku in na postelji v spalnici. Zara

Všeč mi je pletenje kit za slamnike.  Ni mi bilo težko, na kar sem ponosna. Ema D.

Meni je v oči padlo, kako so starši spali na eni mini posteljici. Vita G.

Neverjetno, da se iz nekajmetrske kite sešije tak lep slamnik. Hana

Bogve, kako je morala slama v postelji špikati med spanjem. Vita F.

Všeč mi je bila kiparska razstava v galeriji, kjer smo imeli delavnico. Ema V.

Všeč mi je bil kip s tremi obrazi.  Matej

Šivanje slamnika pred našimi očmi je bilo zelo zanimivo in tresoče. Škarje so kar potovale po šivalnem stroju. Bine