Prireditev Kdor vesele pesmi poje postaja najbolj obiskana šolska prireditev v kraju. V četrtek, 28. 1. 2016 so obiskovalci do zadnjega kotička napolnili dvorano. In imeli so kaj slišati in videti.

IMG_2357_resize

IMG_2431_resize

Namen prireditve je, da se naši učenci, ki se glasbeno udejstvujejo, predstavijo svoim staršem, sorodnikom, prijateljem, pa tudi širši javnosti v kraju. Na šoli je zelo veliko učencev, ki so odločno in uspešno zakorakali v svet glasbenega ustvatranja: kot člani pevskih zborov, različnih manjših glasbenih in plesnih skupin, folklorne skupine… Prav zato nikoli ni težko pripraviti bogatega programa, saj je tovrstnega ustvarjanja na šoli res veliko. Učence od 1. razreda dalje spodbujajo in vodijo učiteljice in učitelji, še posebno zavzeto in srčno pa deluje naša glasbena pedagoginja, Nataša Banko. Pod njenim vodtsvom na šoli zelo uspešno9 deluje več zborov, ki svojo kakovost dokazujejo tudi na revijah pevskih zborov. Odlično poteka tudi folklora pod mentorstvom našega zunanjega mentorja, Boštjana Sveteta. V zadnjih letih je zanimanje med mladimi tolikšno, da delujeta 2 skupini, otroška in mladinska, s katero sodelujejo celo nekateri naši bivši učenci.

Vsem nastopajočim čestitamo za uspešne nastope, zahvaljujemo se vsem učiteljem mentorjem in številnim obiskovalcem, ki so s svojo prisotnostjo pokazali, da cenijo ustvarjalnost naših učencev.

Fotografije (Lojze Kalinšek) si lahko ogledate v galeriji.

———————————————————–

Vabilo: Kdor vesele pesmi poje – A3

Nastopajoči na prireditvi

Kdor vesele pesmi poje, 28. 1. 2016:

Šolski otroški in mladinski pevski zbor

zborovodkinja: Nataša Banko
Učenci glasbeno dramske skupine 1. razreda

mentorica: Kristina Šegel
Učenci skupine Glasba skozi gib, 1. razred

mentorica: Anja Breznik
Plesna skupina iz 7. razreda

mentorica: Petra Berdajs