V prispevku si lahko ogledate nekaj fotogtrafij nastajajočih novih šolskih prostorov. Šola bo z novim šolskim letom na tem območju pridobila: v pritličju: nov glavni vhod v šolo z večnamenskim prostorom (avla) in šolsko kuhinjo in jedilnico; v 1. nadstropju: šolsko knjižnico, 3 naravoslovne učilnice (KEM, FIZ, BIO) s pripadajočimi kabineti, kabinete za izvajanje individualne učne pomoči, zunanjo učilnico in WC-je; v 2. nadstropju prostorno, moderno učilnico za likovni pouk z izhodom na prosto.

Na območju hodnika v 1. nadstropju (levo pogled proti Gobavici): na desni so prostori nove knjižnice; v nadaljevanju hodnika bodo nove učilnice za pouk s področja naravoslovnih predmetov.

Nova jedilnica. Na sliki (levo) bo razdelilni del, na sredini se vidi vhodni del iz nove avle v jedilnico. Na desni strani se vidijo okna, skozi katere bo lep pogled na Gobavico.

Šola bo končno dobila prostorsko ustrezno in prijetno opremljeno jedilnico.

Povezovalni hodnik v 1. nadstropju, med starim delom šole proti novi knjižnici (na levem delu fotografije se vidi del prostorov nove knjižnice).

Nova knjižnica bo prostorna, moderno in privlačno urejena, primerna za izvajanje različnih oblik izobraževanja. Že naša trenutna knjižnica je ena bolj bogato založenih šolskih knjižnic v državi, novi prostori bodo omogočili postavitev še večjega števila knjig.

Pogled iz nove knjižnice proti vzhodu. Na levi se vidijo prostori nove učilnice za bilologijo. V osrednjem delu fotografije bo nastala velika zunanja učilnica (nad kotlovnico).