26 petošolcev se je 28. 5. 2016 udeležilo prekrasne ekskurzije na Cerkniško polje in obiska Planinske jame.

DSC_1296

Sončna sobota je bila kot naročena na dolgo pričakovano ekskurzijo za učence 5. razreda, ki so se prijavili na obogatitveno dejavnost. V šoli smo imeli 4 srečanja, na katerih smo se vsebinsko pripravili na ekskurzijo.

Čudovit dan smo preživeli na ekskurziji ob Cerkniškem jezeru (nekateri tudi z nogami v). Zanimivo je bilo spoznavanje nastanka, še bolj pa raziskovanje v naravi. Na koncu smo si ogladali še Planinsko jamo, v kateri lahko vidimo zelo redek pojav celo v svetovnem merilu – sotočje dveh podzemnih rek, Pivke in Raka. Pa še o človeški ribici (kar dve smo videli) smo se veliko naučili. Vse pohvale za udeležene učence, bili so krasna, vesela in radovedna skupina. Upamo, da kaj podobnega ponovimo tudi naslednje leto.

Fotografije: Milan Burkeljca